تزریق چربی چیست؟

با افزایش سن و تحلیل چربی های بدن، چین و چروک هایی در مناطق مستعد همچون دست و صورت ایجاد می شوند که می توانند ظاهری ناخوشایند ایجاد کنند. در برخی از افراد این تغییر در پوست صورت و دست ها سبب کاهش اعتماد به نفس و عدم رضایت خواهد شد. یکی از راه‌های حل این مشکل تزریق چربی به منظور جوانسازی پوست به صورت و دست است تا شادابی پوست مجددا بدست آید.

تزریق-چربی

هدف از تزریق چربی به بدن:

هدف از تزریق چربی به نقاط مختلف بدن، حذف چین و چروک ها و ایجاد پوستی شاداب  و جوان است. اما باید در نظر داشت در برخی از نقاط صورت نمی توان از تزریق ژل به تنهایی استفاده کرد مثل مناطقی همچون گونه که به مقدار زیادی ژل نیاز دارد و از لحاظ اقتصادی به صرفه نمی باشد و یا برای پر کردن خط خنده به تنهایی نمی توان از آن استفاده کرد.

تزریق-چربی-به-دست

چه افرادی برای عمل تزریق چربی در بدن مناسبند؟

یکی از شرط های اولیه و ضروری برای انجام تزریق چربی این است که بیمار از سلامت جسمی و روحی برخوردار باشد و شناخت صحیحی نسبت به نتیجه عمل داشته باشد. همچنین فرد باید در قسمت‌هایی از بدنش چربی مورد نیاز پزشک متخصص را داشته باشد تا بتوان از آن مناطق چربی برداشت.

مشاوره قبل از عمل تزریق چربی در بدن

در جلسه مشاوره قبل از عمل، بعد از مشخص شدن نتیجه مطلوب بیمار، عوارض عمل تزریق چربی به صورت کامل برای بیمار توضیح داده میشود. همچنین پزشک متخصص به معاینه بخش هایی که تجمع چربی در آنها وجود دارد و مناطقی که دارای چین و چروک هستند می پردازد. در این جلسه بیمار باید سابقه بیماری و جراحی های انجام گرفته را به طور کامل برای پزشک شرح دهد و نتیجه مجموعه ای از آزمایشات درخواستی پزشک را تهیه کند.

مشاوره قبل از عمل تزریق چربی در بدن

در جلسه مشاوره قبل از عمل، بعد از مشخص شدن نتیجه مطلوب بیمار، عوارض عمل تزریق چربی به صورت کامل برای بیمار توضیح داده میشود. همچنین پزشک متخصص به معاینه بخش هایی که تجمع چربی در آنها وجود دارد و مناطقی که دارای چین و چر.ک هستند می پردازد. در این جلسه بیمار باید سابقه بیماری و جراحی های انجام گرفته را به طور کامل برای پزشک شرح دهد و نتیجه مجموعه ای از آزمایشات درخواستی پزشک را تهیه کند.

تزریق-چربی-صورت

نحوه و مراحل تزریق چربی دست و صورت:

بعد از ترسیم طرح های برداشت چربی توسط پزشک متخصص، محلول تامیسنت به محل مورد نظ تزریق شده و بعد مرحله برداشت چربی آغاز خواهد شد. سپس با استفاده از دستگاه سانترفیوژ به مدت ۲۰ دقیقه، چربی جدا شده و سپس با ابزار مخصوص به محل مورد نظر بیمار تزریق خواهد شد. برای راحتی بیمار این عمل، تخت بیهوشی عمومی و یا موضعی انجام می گیرد. لازم به ذکر است، در تزریق چربی به دست و صورت از بخیته استفاده نمی شود و همچنین برای جوانسازی بیشتر پوست از مزوتراپی هم استفاده می شود. بیمار در همان روز می تواند از بیمارستان مرخص شود.

عوارض تزریق چربی و مراقبت‌های بعد از عمل تزریق چربی:

در هر نوع جراحی از جمله تزریق چربی به صورت و دست، احتمال عارضه وجود دارد. این عوارض در همه بیماران وجود ندارند و احتمال ایجاد عارضه حدود یک تا ۲ درصد است.

اکیموز (خون مردگی) از عوارض احتمالی است که اگر از کیسه یخ بعد از عمل استفاده شود بعد از ۱۰ روز اثری از اکیموز باقی نخواهد ماند.

پرسش‌های متداول تزریق چربی به صورت و دست

آیا بعد از عمل تزریق چربی اسکار در محل باقی خواهد ماند؟

بعد از عمل معمولا هیچ اثری از اسکار در محل باقی نخواهد ماند.

چه موقع بیمار می تواند به فعالیت روزمره خود برگردد؟

بعد از عمل بیمار می تواند راه برود و با گذشت زمان بسیار کوتاهی به فعالیت روزانه خود برگردد..

چربی تزریق شده چقدر ماندگاری دارد؟

لازم به ذکر است ماندگاری چربی بعد از عمل تزریق چربی صورت و دست به عوامل گوناگونی وابسته است که مهمترین آنها خود شخص است. مثلا در افرادی که سیگاری هستند بدلیل کمبود اکسیژن ماندگاری چربی کوتاهتر خواهد بود.

به طور کلی میتوان گفت که طی سه ماه، حدود ۵۰ درصد ماندگاری چربی تزریقی از بین میرود و در پایان سال حدود ۲۰ درصد باقی مانده که با تزریق مجدد در سال بعد، ماندگاری به حدود ۴۰ درصد افزایش می یابد.

آیا عمل تزریق  چربی در مطب انجام می گیرد؟

عمل تزریق چربی در بیمارستان انجام شده و بعد از دو الی سه ساعت بعد از عمل تزریق چربی بیمار قابل ترخیص است.

آیا عمل تزریق چربی نیاز به بیهوشی کامل دارد؟

همانطور که گفته شد تزریق چربی به صورت و دست هم با بی حسی موضعی و هم با سداسیون میتواند انجام شود.

هزینه تزریق چربی در سال ۱۴۰۱

هزینه عمل تزریق چربی به دست و صورت با توجه به مبلغی که بیمارستان دریافت میکند و همچنین هزینه ی دستمزد دستیار جراح و وسایل به کار رفته در زمان جراحی در زمان های مختلف فرق میکند و نمیتوان هزینه ثابتی برای آن مشخص کرد.

برای دانستن قیمت تزریق چربی به صورت و دست و یا اطلاعاتی از قبیل تزریق چربی به دست، تزریق چربی دست و یا تزریق چربی روی دست می توانید با مطب دکتر محمود راسخی تماس حاصل فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با دکتر محمود راسخی، میتوانید با شماره ۰۹۰۴۶۰۹۹۲۰۴ از طریق تلگرام، واتساپ به صورت پیامکی ارتباط برقرار نمایید.

تزریق-چربی-به-صورت

پاسخ دکتر به سوالات مشابه