بعضی از افراد، بخاطر تعریق کف دست و زیر بغل در عذابند. کثیف شدن لباسها و همچنین ناتوانی در دست دادن با دوستان، از مشکلاتی است که این افراد دارند.

برای درمان تعریق کف دست و زیر بغل راههای مختلف از قبیل استفاده از دارو یا استفاده از تزریق بوتاکس و یا بوتاکس زیر بغل وجود دارد. از این راهها میتوان هر چند وقت یکبار استفاده کرد تا مشکل بیمار حل شود. ( بوتاکس زیر بغل هم استفاده میشود )

یکی از راههای بسیار خوب برای درمان این مشکل، توراکوسکوپی و انجام سمپاتکتومی است. با این روش، بطوراساسی این ناراحتی برطرف میشود و احتمال عود مجدد کم است.

درمان تعریق بدن

نحوه تشخیص درمان تعریق بدن و درمان عرق زیر بغل

تشخیص با خود بیمار است در واقع بیمار احساس میکند بیشتر از افراد معمولی کف دست و زیر بغل، عرق میکند. پزشک نیز در معاینه همین موضوع را می بیند

افراد مناسب جهت توراکوسکوپی و درمان تعریق بدن و درمان عرق زیر بغل

افرادی که تعریق بسیار زیاد کف دست و زیر بغل دارند یا از درمانهای دارویی و تزریق بوتاکس نتیجه دلخواه را نگرفته اند و شرایط بیهوشی عمومی را دارند و از سایر بیماریهای پزشکی برخوردار نیستند جهت توراکوسکوپی برای درمان تعریق کف دست و زیر بغل و درمان عرق زیر بغل مناسب اند.

مشاوره و ویزیت قبل از درمان عرق زیاد زیر بغل و دست

معاینه کامل بدن انجام شده، سابقه هر گونه بیماری و  جراحی در فرد داوطلب و خانواده اش بررسی شود. آزمایشات، برای بیمار نوشته میشود. عکس سینه برای بیمار درخواست میشود و در صورت لزوم مشاوره های قبل از عمل صورت میپذیرد.

نحوه عمل درمان تعریق زیر بغل و درمان تعریق بدن

جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام میشود.

در جراحی توراکوسکوپیک، ابتدا دو سوراخ کوچک زیر بغل در هر طرف داده شده و پورتها تعبیه میشوند و گاز بداخل فضای زیر قفسه سینه دمیده میشود تا این فضا پر گاز شده، امکان دیدن محتویات داخل آن فراهم شود. آنگاه با استفاده از وسایل توراکوسکوپی و با دیدن در مانیتور، جراحی انجام شده و اعصاب مربوط به ترشح عرق در کف دست و زیر بغل سوزانده میشود.

بعد از عمل درمان تعریق بدن یا روز بعد، عکس سینه گرفته شده و معمولا همان روز یا روز بعد بیمار از بیمارستان، مرخص میشود.

بخیه ها میتواند جذبی یا غیر جذبی باشد. در صورتی که غیر جذبی بود بعد از چند روز کشیده میشود.

عوارض درمان تعریق زیر بغل و درمان تعریق بدن

در هر نوع جراحی (درمان تعریق زیر بغل و درمان تعریق بدن) ، احتمال عارضه وجود دارد. این عوارض در همه بیماران وجود ندارند و احتمال ایجاد عارضه بسیار نادر است. عوارضی مانند پنوموتوراکس (هوا در قفسه سینه) خونریزی و عفونت و… با احتمال بسیار کم وجود دارد. ممکن است با درمان تعریق زیر بغل و کف دست، عرق در سایر نقاط بدن مثل شکم و پشت، افزایش پیدا کند.

دوران بهبودی پس از عمل درمان تعریق بدن

بعد از بهوش آمدن، بیمار باید راه برود، ممکن است پزشک برای شما دارو تجویز کند که در آن صورت باید مصرف شود.

همان روز یا روز بعد از عمل درمان تعریق بدن و درمان عرق زیر بغل، در صورت نداشتن مشکل، مرخص میشود، دو روز بعد از عمل میتواند استحمام کند. بعد از چند روز  میتواند به فعالیتهای خود بازگردد

پرسش‌های متداول در رابطه با عرق کف دست و درمان تعریق بدن و درمان عرق کف دست

آیا اسکار بعد از درمان عرق کف دست باقی می ماند؟

برای جراحی برشهای کوچک داده میشود بنابراین اسکار زیادی بعد از عمل ایجاد نخواهد شد. علاوه بر اینکه سوراخهای ایجاد شده در زیر بغل است که امکان دیدن آن بسیار کم است.

بعد از درمان تعریق بدن بیمار می تواند به فعالیت روزمره خود برگردد؟

عمل درمان تعریق بدن نیاز به استراحت طولانی مدت نیست. بعد از بهوش آمدن، باید راه برود.حدود چند روز بعد میتواند به فعالیتهای خود بازگردد.

آیا با از بین رفتن تعریق زیر بغل و کف دست، با توجه به اینکه تعریق یکی از راههای دفع سموم بدن است مشکلی برای بدن ایجاد نخواهد شد؟

خیر، چون فقط تعریق زیربغل و کف دست از بین میرود و تعریق در سایر نقاط بدن طبق حالت قبل ادامه دارد.

ماندگاری این درمان تعریق بدن چه مدت است؟

اکثرا درمان دائمی است.

آیا این عمل درمان تعریق بدن است؟

با این عمل عرق کف دست و زیر بغل از بین خواهد رفت ولی به تعریق سایر نقاط بدن کاری ندارد.

درمان عرق کف دست و علت عرق کردن کف دست و زیر بغل چیست؟

کلا عرق کردن باعث دفع سموم میشود ولی در بعضی از افراد این نوع عرق کردن به علت آن که بسیار زیاد است باعث ناراحتی فرد میشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با دکتر محمود راسخی، میتوانید با شماره ۰۹۱۲۶۰۸۶۸۰۱ از طریق تلگرام، واتساپ به صورت پیامکی ارتباط برقرار نمایید.

عرق-زیر-بغل
درمان-عرق-بدن
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.